Jak zapisać dziecko?

Trzy proste sposoby jak znaleźć drużynę i zapisać dziecko do harcerstwa:

• W Zgierzu gromady zuchowe i drużyny harcerskie działają praktycznie w każdej szkole. Rodzic poszukujący drużyny dla swojego dziecka powinien w pierwszej kolejności sprawdzić w szkole – najlepiej zapytać nauczycieli lub dyrekcję. Jeśli godziny zbiórek i specjalność drużyny odpowiadają oczekiwaniom, nie trzeba szukać dalej.
  • Godziny i terminy zbiórek w poszczególnych pionach metodycznych, w których praca dostosowana jest do rozwoju psychofizycznego dziecka.  W ZHP istnieje podział wiekowy: zuchy dla klas 1-3, harcerze dla klas 4-6, harcerze starsi dla gimnazjalistów i wędrownicy dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.
  • Zapraszamy do sekretariatu Komendy Hufca przy ul. Długiej 29, gdzie nasi instruktorzy pomogą dobrać odpowiednią jednostkę do zainteresować dziecka i oczekiwań Rodzica. Godziny otwarcia sekretariatu w zakładce Kontakt.

Związek Harcerstwa Polskiego wymaga pisemnej zgody rodziców na przynależność dziecka do ZHP.