I SDW

I Szczep Drużyn Wodnych

I Szczep Drużyn Wodnych powstał w 2017r., jest swoistym kontynuatorem działań Retmanatu Hufca ZHP w Zgierzu. Obecnie pracę szczepu koordynuje pwd. Natalia Boś, która pełni funkcję jego komendantki.

W skład I Szczepu Drużyn Wodnych wchodzą:

• 4 Zgierska Wodna Gromada Zuchowa ,,Mali Piraci”
  • 5 Zgierska Wodna Gromada Zuchowa ,,Rybki z Ferajny”
  • 7 Zgierska Wodna Drużyna Harcerska ,,La Vita è Bella”
  • 11 Zgierska Wodna Drużyna Harcerzy Starszych ,,Felix Felicis”
  • 10 Zgierska Wodna Drużyna Wędrownicza ,,Dziesiona”

Nasz Szczep wkłada wiele wysiłku w wychowanie dzieci oraz młodzieży zgodnie z harcerską metodą wychowawczą, która sprowadza się do patriotyzmu, zaradności oraz samodzielności. Bierzemy udział w ważnych dla historii naszego kraju uroczystościach, pokazując jak ważne jest pielęgnowanie pamięci. Utrzymujemy rodzinną atmosferę, dając każdemu przestrzeń do wyrażania siebie, swojego zdania przy jednoczesnym szanowaniu opinii innych. Organizujemy również biwaki oraz kursy żeglarskie przygotowujące do podejścia egzaminu na podstawowy patent żeglarski: patent żeglarza jachtowego. Dbamy o rozwój naszych podopiecznych: kształtujemy współzawodnictwo, stopniujemy trudności, tworzymy różnego rodzaju zajęcia na lądzie oraz na wodzie, na co warto zwrócić uwagę przy specjalizacji naszego szczepu.