SH „Niebieskim Szlakiem”

Szczep Harcerski
„Niebieskim Szlakiem”

Szczep Harcerski „Niebieskim Szlakiem” działa w Hufcu ZHP Zgierz od 2011 roku. Zrzeszamy harcerki i harcerzy ze Zgierza oraz Gieczna, gdzie dzięki uprzejmości Gminy Zgierz posiadamy własną harcówkę.  Współpracujemy również ze Szkołą Podstawową nr 11 w Zgierzu oraz Zespołem Szkolno- Gimnazjalnym w Giecznie.

U nas nie ma nudy, a radość mierzymy w przebytych kilometrach! Wszystko co robimy opieramy o zamiłowanie do turystyki. Biwaki naszego szczepu odbywały się m.in. w Warszawie, Lublinie, Toruniu, Spale, ale również Grotnikach, Giecznie, Łodzi (Łagiewniki), Kołacinku i wielu innych. Nasi harcerze i instruktorzy w patrolach bądź samodzielnie mają szansę brać udział w międzynarodowych zlotach skautów. Byliśmy już:

Instruktorzy Szczepu „Niebieskim Szlakiem” stale się rozwijają. Posiadamy w naszej strukturze Kapitułę Stopni Wędrowniczych, Krąg Instruktorski „Wataha” oraz zespół programowy.  Nasi instruktorzy są współorganizatorami Rajdu Odkrywców – ogólnopolskiego fabularyzowanego rajdu pieszego.

Pamiętajcie: PODRÓŻE KSZTAŁCĄ ! 🙂
Dołącz do NAS!

W skład Szczepu wchodzą następujące jednostki:

• Zgierska Gromada Zuchowa „Cwane Wilczki”
  • 31 Zgierska Drużyna Harcerska „Nieprzemakalni”
  • 33 Zgierska Drużyna Harcerska „Feniks”
  • 19 Zgierska Turystyczna Drużyna Harcerzy Starszych „Podaj Dalej”
  • 21 Zgierska Drużyna Wędrownicza „Azymut 37”