SH „Niebieskim Szlakiem”

Szczep Harcerski
„Niebieskim Szlakiem”

Szczep Harcerski „Niebieskim Szlakiem” to ludzie pełni pasji i energii. Działamy w Hufcu ZHP Zgierz od 2011 roku i nawet na chwile nie zwalniamy tempa. Prężnie współpracujemy ze Szkoła Podstawową nr 11, która jest naszym partnerem w wychowaniu młodego człowieka.

U nas nie ma nudy, a radość mierzymy w przebytych kilometrach i uśmiechać naszych harcerzy! Ciężko nam usiedzieć w jednym miejscu. Wszystko co robimy opieramy o zamiłowanie do turystyki. Biwaki naszego szczepu odbywały się m.in. w Warszawie, Lublinie, Toruniu, Spale, Poznaniu, Krakowie. Dalekie podróże to nasz znak rozpoznawczy.

Nasi harcerze i instruktorzy w patrolach bądź samodzielnie mieli szansę brać udział w międzynarodowych zlotach skautów.

Byliśmy już:

• Światowy Zlot Wędrowników „Roverway” w Finlandii
  • Zlot Skautów Europy Środkowej – Central Europe Jamboree w Czechach
  • Europejski Zlot Skautów –  InterCamp  w Nysie,
  • Rejs z Betlejemskim Światełkiem Pokoju do Danii i Szwecji
  • 100lecie skautingu w Ugandzie.
  • Światowy Zlot Wędrowników „Roverway” we Francji

Najtrudniej być porządnym człowiekiem, gdy nikt nie widzi. ~ Stefan Mirowski.

Od zucha do instruktora staramy się przekazywać, że pomoc innym jest rzeczą naturalną, i że wspólnymi siłami możemy zdziałać naprawdę wielkie rzeczy!

W skład Szczepu wchodzą następujące jednostki:

W szeregu innych harcerzy możecie nasz rozpoznać po chabrowych chustach (dla nie wtajemniczonych – chabrowy to ciemniejszy niebieski) oraz granatowych beretach. Jeżeli chcesz do nas dołączyć, ciekawi Cię co robimy w ciągu roku i podczas wakacji, chcesz stać się częścią niebieskiej rodziny? Zapraszamy na nasze zbiórki.

Masz pytania? Śmiało napisz do naszej komendantki:

phm. Oliwia Olczak, o.olczak@zhp.net.pl

Chętnie udzieli Ci odpowiedzi!