SDW „Alpha Ursae Minoris”

Szczep Drużyn Wodnych „Alpha Ursae Minoris”

Szczep Drużyn Wodnych „Alpha Ursae Minoris”

 

Nasz szczep, jaka sama nazwa wskazuje, do samego wychowania harcerskiego dodaje aspekt wodny, czy też inaczej mówiąc żeglarski. Szczep jest stosunkowo młody, tak jak kadra która go prowadzi ale nie wyklucza to ich braku ambicji oraz chęci do działania i wszechstronnego rozwoju. W szczepie działają:

  • 6 Zgierska Gromada Zuchowa „Smerfna Załoga”,
  • 9 Zgierska Wodna Drużyna Harcerska „Na Krańcu Świata”
  • 3 Zgierska Wodna Drużyna Wędrownicza „Niezgodni”.

 

Informacje na temat terminów i miejsc zbiórek znajdują się na stronie internetowej w zakładce „Drużyny” . Jako specjalizacja wodna, na obozach i biwakach, bierzemy udział w spływach kajakowych oraz rejsach. Prowadzimy szkolenia prowadzące do zdobycia uprawnień Żeglarza Jachtowego. Warto wspomnieć, że posiadamy przeszkoloną w tym zakresie liczną kadrę.

 

Komendant szczepu: pwd. Grzegorz Kwapisz HR

Zastępca: pwd. Konrad Rutkowski HO